O Firmie KARRIMOR

1946 – założenie firmy Karrimor przez Charlesa i Mary Parsons oraz Grace Davies, rozpoczęcie produkcji i sprzedaży sakw rowerowych.

1948 – rozpoczęcie produkcji odzieży rowerowej z Weathertite™ – pierwszej outdoorowej membrany, odzież tą bardzo szybko odkrywają i zaczynają używać turyści górscy i alpiniści.

1957 – rozpoczęcie produkcji plecaków.

1964 – zaprojektowanie plecaka Alpiniste, specjalistycznego plecaka alpinistycznego. Alpiniste, to na przestrzeni już kilku dziesięcioleci, najczęściej widziane plecaki w górach powyżej granicy wiecznego śniegu.

1966 – powstaje Karrimat, lekka piankowa mata z zamkniętymi porami i suchym gazem wewnątrz.

1973 – wdrożenie systemu SA. To pierwszy na świecie system nośny plecaka umożliwiający przeprowadzenie dowolnej modyfikacji ustawień w czasie marszu.

1978 – wyprodukowanie materiału Ks 100e. Niezwykle mocnego, świetnie zaimpregnowanego i doskonale brudoodpornego materiału z którego będą przez ponad dwadzieścia lat produkowane najbardziej topowe modele plecaków Karrimora.

1979 – wprowadzenie Cordury do produkcji plecaków (pierwsza marka). Pozwala to na zdecydowane podniesienie parametrów wytrzymałościowych i użytkowych plecaków.

1980 – zastosowanie po raz pierwszy Cordury do produkcji lekkich butów turystycznych (powstanie KSB – Karrimor Sport Boot). Dzięki zastąpieniu skóry tkaniną buty stają się lżejsze i tańsze, a po wprowadzeniu membrany (Gore-Tex) bardziej wodoodporne.

1983 – wprowadzenie zmodyfikowanego systemu SA.

1986 – rozpoczęcie produkcji ubrań z polaru i akcesoriów turystycznych.

2000 – wprowadzenie ADD. Projektując buty zaczęto w pełniejszym zakresie uwzględniać anatomiczną budowę stopy. Spowodowało to zmiany w budowie cholewek i sznurowań. ADD wdrożono przy udziale firmy Garmont.

2001 – rozpoczęcie produkcji niskich butów turystycznych i sandałów.

2006 – rozpoczęcie produkcji plecaków z serii X-Lite. Wprowadzenie technologii Fine Moulding, która znacznie podnosi wytrzymałość cienkich tkanin.

2008 – kolejna modyfikacja systemu SA.

2011 – modyfikacja systemu nośnego Airspace.

2012 – udoskonalenie kolekcji plecaków transportowych.

Nazwy producentów i marki produktów należą do ich właścicieli i prezentowane są wyłącznie w celach informacyjnych. Zastrzegamy sobie możliwość błędów edytorskich. Prezentowana oferta nie stanowi odzwierciedlenia aktualnych stanów magazynowych, a także nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 par. 1 Kodeksu Cywilnego. Wszelkie prawa zastrzeżone i prawnie chronione.

Odbierz Rabat 25%
Zapisz się i otrzymaj rabat w wysokości 25% na cały asortyment Karrimora.
Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych, w tym w szczególności o nowych promocjach, produktach i konkursach na mój adres e-mail oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.
Administratorem danych osobowych jest PAKER Sp. z o.o. z siedzibą pod adresem: ul. Płocka 17 lok.8, 01-231 Warszawa, KRS: 0000189867