Dlaczego KARRIMOR?

Legendarna brytyjska marka outdoorowa, jedna z tych, które na przestrzeni lat zrewolucjonizowały sprzęt turystyczny. Od sześćdziesięciu pięciu lat jest prekursorem wprowadzania nowych materiałów i rozwiązań technicznych. Założona przez przez rowerzystów, mająca za projektantów i konsultantów ludzi outdooru, w tym himalaistów, zawsze przestrzegała zasady, że produkuje się dla użytkownika.

Dzięki tej zasadzie i ludziom pokroju Doughala Hastona, Karrimor dążył do produkowania rzeczy najbardziej funkcjonalnych. Zrobienie zdecydowanie lepszego sprzętu wymagało nie tylko udoskonalania istniejącego, ale bardzo często generalnego przeprojektowania: zastosowania nowych materiałów i poszukania nowych rozwiązań technicznych.

Niektóre z rozwiązań Karrimora były szczególnie ważne:

Karrimor wyprodukował matę o nazwie Karrimat, od której w Polsce powstało słowo karimata.

Karrimor wynalazł system nośny plecaka SA – pierwszy system, którego wszystkie elementy dało się regulować w marszu.

Karrimor wprowadził do produkcji butów materiał Cordura, co w następstwie spowodowało rozpoczęcie się ery lekkich butów turystycznych.

Karrimor opracował ADD – projektując buty rozpoczęto w szerszym zakresie uwzględniać budowę anatomiczną stopy.

Karrimor w Polsce

Karimaty (Expedition, Extreme), plecaki (Alpiniste, Jaguar), sakwy rowerowe (Kalahari) były przez wiele lat najbardziej pożądanym sprzętem outdoorowym w Polsce. W latach 60, 70 i 80 osiągalnym tylko w sklepach za granicą.

Był to sprzęt również z powodu ceny niezwykle trudno dostępny dla statystycznego polskiego turysty. W okresie tzw. transformacji (początek lat 90.) Karrimor był jedną z pierwszych marek zachodnich, która pojawiła się sklepach turystycznych.

Karrimor ciekawostki

Karrimor wspomagał wiele wypraw, których uczestnicy wielokrotnie przesuwali granice ludzkich osiągnięć:

  • wyprawa pod kierownictwem Chrisa Bonningtona (aktualnie już sir Chris Bonnington) która zdobyła Mt. Everest południowo-wschodnią ścianą.
  • wyprawa, w czasie której Junko Tabei jako pierwsza kobieta weszła na Mt. Everest.
  • wyprawa, w czasie której Peter Habeler jako pierwszy staje na wierzchołku Mt. Everestu bez użycia tlenu.
  • KIMM (Karrimor Internationale Mountain Maraton) – animowany przez Karrimora jeden z najważniejszych górskich biegów.

Nazwy producentów i marki produktów należą do ich właścicieli i prezentowane są wyłącznie w celach informacyjnych. Zastrzegamy sobie możliwość błędów edytorskich. Prezentowana oferta nie stanowi odzwierciedlenia aktualnych stanów magazynowych, a także nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 par. 1 Kodeksu Cywilnego. Wszelkie prawa zastrzeżone i prawnie chronione.

Odbierz Rabat 25%
Zapisz się i otrzymaj rabat w wysokości 25% na cały asortyment Karrimora.
Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych, w tym w szczególności o nowych promocjach, produktach i konkursach na mój adres e-mail oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.
Administratorem danych osobowych jest PAKER Sp. z o.o. z siedzibą pod adresem: ul. Płocka 17 lok.8, 01-231 Warszawa, KRS: 0000189867